Yoga & Vandring i svensk herregårdsmiljø
Vi gentager succesen med retreat på Loarp


Bliv klar til et farverigt efterår
Du vil begive dig ud på en indre rejse med mine unikke yoga timer, hvor du vil forløse og rense din energi. Du vil opleve hvordan du giver slip på mørket og giver plads til lyset i både krop, sind og sjæl. Du vil skabe klarhed og fokus. Ny energi vil få dig til at lyse og stråle præcis som du er. Du vil mærke, at det vil gøre dig mere rolig, kærlig og nærværende. Du vil åbne op for alle dine sanser, nulstille og blive klar til et farverigt efterår.
Det får du på opholdet
Find klarhed og energi i smukke omgivelser
Yoga
På opholdet guider jeg dig ind i yogastillingerne, og du vil opleve, at yoga både er gavnligt for krop og sind.
Vandring
Vi skal vandre i nationalparken på Söderåsen.
Landskabet er varieret og byder på alt fra løvskove og skrænter med høje klipper, til strømmende vandløb og panoramaudsigt.
Du kommer helt tæt på den skånske natur, der både er smuk, vild og kraftfuld.
Sauna & Pool
På Loarp Gård får du mulighed for at komme helt ned i gear og benyt dig af deres sauna og indendørs pool.
Velvære
Opholdet byder på lækker mad og to skønne overnatninger i smukke omgivelser.
Vil du med til Yoga & Vandring Sverige?
Hvor
Loarps Gård 269 75, Tågarp, Sverige
Hvornår
Kontakt mig på mail@louisejuelseverin.com for at booke opholdet. Begrænset til max 10 personer.
Hvem kan være med?
Alle over 18 år er velkomne til at deltage på mine retreats og fra 16 år kan du deltage sammen med en voksen. Du er velkommen alene, som par eller med en eller flere venner.
Mine retreats er en holistisk rejse, hvor du vil blive berørt både fysisk, mentalt, følelsesmæssigt og sjæleligt. Mit udgangspunkt er din krop og din energi. Mit fokus ligger på at se hvert enkelt af jer og at få skabt et trygt rum for alle deltagere. Et rum hvor du kan læne dig tilbage og bare nyde at blive forkælet og hvor du ikke behøver forholde dig til noget andet end dig selv. Det handler om din tid og at skabe en god og personlig oplevelse for dig.
Pris
Prisen er 4.800 DKK pr. person
Du skal selv sørge for transport til og fra Loarp Gård. Det nemmeste er at køre sammen med andre og tage færgen fra Helsingør til Helsingborg.

Tilmelding er bindende. Der kan forekomme mindre ændringer i programmet. Der er ikke muligt at få pengene tilbage, men du kan give pladsen til en anden, hvis du ikke kan deltage. Vi forholder os til alle retningslinjer omkring COVID-19. Hvis du har spørgsmål, er du velkommen til at kontakte mig på mail@louisejuelseverin.com eller +45 30 31 62 36.
Aktuelle hold og kommende retreats
Yoga i Elysium – Taarbæk
Jeg underviser fast mandag, onsdag og fredag i Elysium i Taarbæk, i blandt andet Hatha, Vinyasa og Yin Yoga, samt Meditation og breath work. Alle kan være med til yoga, og jeg tilpasser holdet efter deltagerne.
Hvor: Elysium - Strandvejen 685C i Taarbæk.
Mandag:
08.30-09.45 – Yin yoga
10.15-11.30 – Vinyasa Flow
16.30-17.45 – Hatha / Yin
Onsdag:
08.30-09.30 – Morgen Yoga
19.00-20.15 - Vinyasa Flow Fra 1. september MandeYoga (Hatha Yin)
Fredag:
06.30-7.45 – Early Bird Yoga (Hatha Yin)
8.30-9.45 - Mindfull Yin Yoga
Pris:
1 forløb x 190.-/gang for 12 gange - i alt 2280.-
2 forløb x 150.-/gang dvs. 300.-/ugen for 12 uger - i alt 3600.-
3 forløb x 120.-/gang dvs. 360.-/ugen for 12 uger - i alt 4320.-
200 drop ind
Der er flere yoga hold på vej 🙂
Mindful Walking Meditation I Dyrehaven 2023
Snør skoene og gør dig klar til en mindful gåtur, hvor du træner det bevidste nærvær og mærker dine sanser. Turen finder sted i de smukkeste omgivelser i Dyrehaven.
Hvor: Trepilelågen, Indgang til Eremitageslottet.
Hvornår: kl. 17.30
Hver 2. torsdag - ulige uger
For tilmelding og mere info kontakt mig på: mail@louisejuelseverin.com
Pris: 250 DKK pr. gang - 1,5-2 timer